RXR-YC25000BD Ρομπότ ανίχνευσης και απαγωγής καπνού πυρόσβεσης με αντιεκρηκτική προστασία
Σύντομη Περιγραφή:
Λεπτομέρειες προϊόντος
Ετικέτες προϊόντων
Επισκόπηση προϊόντος
Πεδίο εφαρμογής
Πυροσβεστική Διάσωση σε Μεγάλες Επιχειρήσεις Πετρελαίου και Χημικών
Υπάρχει εύφλεκτο αέριο, διαρροή υγρού, μπορεί να υπάρξει έκρηξη στο περιβάλλον διάσωσης
Διάσωση σε περιβάλλον καπνού, τοξικών και επιβλαβών αερίων
Απαιτείται στενή πυρόσβεση και προσωπικό κοντά στο περιβάλλον, με δυνατότητα διάσωσης θυμάτων.
Χαρακτηριστικά προϊόντος
1.★ Χρήση καπνού
2. Ανίχνευση ★ τοξικών και επιβλαβών αερίων
8 αέρια και 2 περιβαλλοντικές παράμετροι
3.★ Πρόσφυση: N 6500
4.★ Πλατφόρμα cloud δικτύου ρομπότ πρόσβασης
Βασικοί τεχνικοί δείκτες
4.1 Ρομπότ:
2. Μοντέλο: RXR-YC25000BD
7.Power: Ηλεκτρική, τριαδική μπαταρία λιθίου
8. Μέγεθος: μήκος 1964 mm× πλάτος 1298 mm× ύψος 1543 mm (Αυτή η παράμετρος είναι σύμφωνη με την έκθεση επιθεώρησης του Εθνικού Κέντρου Εποπτείας και Επιθεώρησης Ποιότητας Πυροσβεστικού Εξοπλισμού)
9. Διάμετρος τιμονιού: 2130 mm (Αυτή η παράμετρος είναι σύμφωνη με την έκθεση επιθεώρησης του Εθνικού Κέντρου Εποπτείας και Επιθεώρησης Ποιότητας Πυροσβεστικού Εξοπλισμού (CNPC)
10. Βάρος: ≤ 870 κιλά
12.★ Απόσταση οπισθέλκουσας: ≥100 m (σύρετε δύο ζώνες νερού DN80 πλήρους κάλυψης))
13. Ταχύτητα βάδισης: 0~1,36 m/s, Αλλαγή ταχύτητας με τηλεχειριστήριο χωρίς βαθμίδες
16. Ύψος υπερυψωμένου ύψους: ≥250 mm (Αυτή η παράμετρος είναι σύμφωνη με την έκθεση επιθεώρησης του Εθνικού Κέντρου Εποπτείας και Επιθεώρησης Ποιότητας Πυροσβεστικού Εξοπλισμού)
17.★ Απόσταση από το έδαφος: 194 mm (Αυτή η παράμετρος είναι σύμφωνη με την έκθεση επιθεώρησης του Εθνικού Κέντρου Εποπτείας και Επιθεώρησης Ποιότητας Πυροσβεστικού Εξοπλισμού (NCQPC)
18. Γωνία πλευρικής σταθεροποίησης: ≥45°
28. Τερματικό ελέγχου: Φορητό ψηφιακό ενσωματωμένο τερματικό τηλεχειρισμού
4.2 Σύστημα απαγωγής καπνού ρομπότ:
1. Μηχανή εξάτμισης: Μηχανή εξάτμισης Redel
2.★ Όγκος αέρα: m³/h 25.000
4.★ Μηχανή εξάτμισης καπνού CITIC υψόμετρο: 1210 mm
5. Πίεση λειτουργίας: 1,0~1,2 MPa
6. Διεπαφή νερού: Ιαπωνικό γρήγορο βύσμα DN80
7.★ Λειτουργία οδήγησης: Οδήγηση με νερό
4.3 Σύστημα αναγνώρισης ρομπότ:
2. Ύψος ανύψωσης της πλατφόρμας ανύψωσης ★ ανθεκτικής σε εκρήξεις: αρχικό ύψος: 1326 mm, ύψος ανύψωσης 2133 mm
CH4: ΟΓΚΟΣ 0-100 τοις εκατό
CO2: 0-1000 ppm
H2S: 0-100 ppm
CL2: 0-1000 ppm
NH3: 0-100 ppm
O2: 0-30% O2
H2: 0-1000 ppm
Εύρος θερμοκρασίας: -25°C έως 60°CC
Εύρος υγρασίας: RH έως 90% RH 0%
4.4 Αντίληψη βίντεο και ήχου από ρομπότ:
3.Pixel κάμερας: εκατομμύρια εικόνες HD, ανάλυση 1080 P, ευρεία γωνία 60°
4.★ Επίπεδο προστασίας κάμερας: IP68
5. Τεχνικές απαιτήσεις λήψης ήχου: απομακρυσμένη λήψη ήχου πεδίου, εύκολη κατανόηση της κατάστασης παγιδευμένων ατόμων, απόσταση λήψης 5 μέτρων, εύρος συχνότητας 20 Hz~20 kHz, ευαισθησία ≥40 dB
4.5 Παράμετροι διαμόρφωσης τερματικού τηλεχειρισμού
1.Διαστάσεις: 410*310*70 mm (χωρίς ύψος κρεμαστής βάσης)
2. Πλήρες βάρος: 6,5 κιλά
4. Πλατφόρμα συστήματος ελέγχου: λειτουργικό σύστημα window7
5. Ώρες εργασίας: 8 ώρες
10. Διακόπτης ανύψωσης συστήματος αναγνώρισης ελέγχου: Ναι, διακόπτης σημείου αυτόματης επαναφοράς
11. Διακόπτης βίντεο: Ναι, διακόπτης σημείου αυτόματης επαναφοράς
12. Λειτουργία αυτόματης ρυμούλκησης ελέγχου: Ναι, διακόπτης σημείου αυτόματης επαναφοράς
14. Βοηθητικά εργαλεία: Χειροκίνητο λουρί ώμου για τερματικό τηλεχειρισμού, κινητό τρίποδο
4.6 Λειτουργικότητα Διαδικτύου:
1. Λειτουργία GPS: Η θέση GPS, η διαδρομή μπορεί να ερωτηθεί
4.7 Άλλα:
Διαμόρφωση προϊόντος
2. Ακροδέκτης τηλεχειρισμού χειρός ×1
3. Φορτιστής αμαξώματος αυτοκινήτου (54,6 V) × 1 σετ
4. Φορτιστής τηλεχειριστηρίου (19,6 V) × 1 σετ